MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisi iş birliği Protolü

Müteşebbis Gelişim Vakfı ile Mesleki Yeterlilik Akademisi arasında  mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanların eğitim almalarını  kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı

ANKARA (AA) - Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan çalışanların  eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Vakfın  merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan MESVAK Başkanı Nurettin  Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme ve bölgesel kalkınmaya  destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK ile MYA'nın  protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını belirten Konaklı, çalışanları  online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi ile 279 meslek dalında  Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına hazırlayacaklarını, mesleki eğitim  ve belgelendirme imkanı sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı,  "Protokolle amacımız, vakfın hedef kitlesini mesleki yeterlilik  belgesine ilişkin haberdar edeceğiz. İnsanlara bu konuda sunumlar  yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki yeterlilik alanında bilgili  olması için çalışmalar yapmak istiyoruz." diye konuştu.

- Online video eğitim platformu 

 MYA Kurucu Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki  mesleki yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek  online video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin  alanında uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki  yeterlilik belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk,  söz konusu protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara  ulaşmak istediklerini vurguladı. 


Haberin kaynağı için tıklayınız.