MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği imza töreni

Müteşebbis Gelişim Vakfı ile Mesleki Yeterlilik Akademisi arasında  mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanların eğitim almalarını  kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı

Müteşebbis Gelişim  Vakfı ile Mesleki Yeterlilik Akademisi arasında mesleki yeterlilik  belgesi olmayan çalışanların eğitim almalarını kolaylaştırmaya yönelik  iş birliği protokolü imzalandı

ANKARA  (AA) - Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik  Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan  çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü  imzalandı.

Vakfın merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan  MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme ve  bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK  ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını belirten  Konaklı, çalışanları online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi ile  279 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına  hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve belgelendirme imkanı  sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı, "Protokolle amacımız, vakfın  hedef kitlesini mesleki yeterlilik belgesine ilişkin haberdar edeceğiz.  İnsanlara bu konuda sunumlar yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki  yeterlilik alanında bilgili olması için çalışmalar yapmak istiyoruz."  diye konuştu.

- Online video eğitim platformu

MYA Kurucu  Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki mesleki  yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek online  video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin alanında  uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki yeterlilik  belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk, söz konusu  protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara ulaşmak  istediklerini vurguladı.