MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği Protol imza töreni

ANKARA (AA) – Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik  Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan  çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü  imzalandı.

ANKARA (AA) – Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki  Yeterlilik Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi  bulunmayan çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği  protokolü imzalandı.

Vakfın merkezinde imzalanan protokol  töreninde konuşan MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş  yaşamı yetiştirme ve bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla  kurulduğunu söyledi.

MESVAK ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş  birliği yaptığını belirten Konaklı, çalışanları online mesleki  yeterlilik video eğitim sistemi ile 279 meslek dalında Mesleki  Yeterlilik Kurumu sınavlarına hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve  belgelendirme imkanı sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı,  "Protokolle amacımız, vakfın hedef kitlesini mesleki yeterlilik  belgesine ilişkin haberdar edeceğiz. İnsanlara bu konuda sunumlar  yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki yeterlilik alanında bilgili  olması için çalışmalar yapmak istiyoruz." diye konuştu.

– Online video eğitim platformu 

 MYA Kurucu Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki  mesleki yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek  online video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin  alanında uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki  yeterlilik belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk,  söz konusu protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara  ulaşmak istediklerini vurguladı.