MYA İş Birliği Protolü İmzaladı

Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik Akademisi (MYA)  arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan çalışanların  eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik Akademisi  (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan çalışanların  eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

                    

Vakfın merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme ve bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK  ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını belirten  Konaklı, çalışanları online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi ile  279 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına  hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve belgelendirme imkanı  sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı, "Protokolle amacımız, vakfın hedef kitlesini mesleki yeterlilik belgesine ilişkin haberdar  edeceğiz. İnsanlara bu konuda sunumlar yapacağız. İşveren ve işçilerin  mesleki yeterlilik alanında bilgili olması için çalışmalar yapmak  istiyoruz." diye konuştu.

- Online video eğitim platformu 

  MYA Kurucu Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki mesleki  yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek online  video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin alanında  uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki yeterlilik  belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk, söz konusu  protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara ulaşmak  istediklerini vurguladı. 


Haberin kaynağı için tıklayınız.