Mustafa Saral

EĞİTMEN HAKKINDA

Mustafa Saral

Makina Metal İşleri Teknik Öğretmeni / İş Güvenliği Uzmanı (C)

Ürgüp’te doğan (1959) Mustafa Saral, Ankara’da Ağaç ve Metal işleri meslek lisesi Metal işleri bölümünü bitirdi ve Ankara Yüksek Teknik Öğretmen okulundan mezun oldu.

İstanbul Haydarpaşa Teknik Okullarında öğretmenliğe başlayan, burada atölye şefliği ve öğretmenliği yapan Saral, Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi metal işleri bölümünde atölye öğretim görevlisi olarak çalıştı.  Nevşehir Çıraklık Eğitim Merkezinde metal işleri bölümü öğretmenliği ve müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Saral, öğretmenliğin dışında metal işleri, meslek teknolojisi, teknik resim, mesleki resim gibi kurslar düzenleyerek çalışanların mesleki gelişimine katkıda bulundu, KOSGEB kaynak uzmanı olarak kaynak kursları düzenledi.

Ankara Fatih Endüstri Meslek Lisesinde 2004 yılına kadar öğretmenlik yapan Saral, 2005 yılında 80.Yıl Ortaköy Endüstri Meslek Lisesinde öğretmenlikten emekli oldu.

MESA imalat A. Ş.’de tünel kalıp ve aksesuarları atölye şefliği yapan Saral, GAMA Holding bünyesinde kaynak okuluna ilave endüstriyel boru montaj okulu kurulumunda görev aldı. 2009 yılına kadar 1350 borucu yetiştirerek çalışma hayatına vasıflı eleman kazandırdı. 2009 yılı içerisinde İNTES 69 projesiyle 51 testli kaynakçının yetiştirilmesi Endüstriyel Boru Montajcı Standart ve Yeterliliğinin çıkarılmasında uzman olarak görev aldı.

2009-2011 yılları arasında İş Makinaları Mühendisleri Birliği Özel Kurs Müdürlüğü görevini üstlendi ve iş makinaları operatörü yetiştirilmesini sağladı.

Ankara Sanayi Odası’nın ASO METES projesinde Teknik Uzman olarak Metal Levha işlemeci ve Operatörü, Metal Kesimci ve Operatörü, Metal Sac işlemeci ana meslekleri içerisinde bulunan 18 meslekte standart ve yeterliliklerin çıkarılması, test atölyesi kurulması, mesleklerin belgelendirme akreditasyonu tamamlanması hizmetlerinde bulundu.

İSG uzmanlığı ve mesleki eğitim kurslarında eğitimci olarak görev alan Mustafa  Saral, Rönesans Holding’te Teknik Eğitmen olarak mesleki gelişim eğitimleri ve çeşitli mesleklerde çalışanların yeterliliklerini tespit etme görevini sürdürüyor.

Tüm Kategoriler

Metal Sac İşlemeci MYK Sınavına Hazırlık ve Mesleki Gelişim
160.00 TL
KDV Dahil
 • Mustafa Saral
  Mustafa Saral
  Makina Metal İşleri Teknik Öğretmeni / İş Güvenliği Uzmanı (C)
Eğitim sistem kullanım klavuzu Mesleki yeterlilik belgesine sahip 'Metal Sac İşlemecisi Seviye 4 olarak çalışmaya devam etmek istiyorsanız önce sınavlarda başarılı olmanız gerekmektedir. Katılacağınız Metal Sac İşlemecisi Mesleki Yeterlilik belgesi sınavında başarılı olmak için videolarda anlatılan konuları dikkatle çalışmalısınız. Sizler için özenle hazırlamış olduğumuz bu set tamamen sınavlarda soruların türetildiği ulusal yeterliliğe göre bölüm bölüm anlatılmıştır. Katılacağınız mesleki yeterlilik belgesi sınavında başarılar diliyoruz.
 • 4
  İçerik Türü
 • 58
  Video Sayısı
 • 301 Dk.
  Toplam Süre
DETAYLAR
Endüstriyel Boru Montajcısı MYK Sınavına Hazırlık ve Mesleki Gelişim
160.00 TL
KDV Dahil
 • Mustafa Saral
  Mustafa Saral
  Makina Metal İşleri Teknik Öğretmeni / İş Güvenliği Uzmanı (C)
Eğitim sistem kullanım klavuzu Endüstriyel Boru Montajcısı Seviye 3 Mesleki Yeterlilik sınavında ilk girişte başarılı olmak için kararlı mısınız? O zaman Mesleki Yeterlilik Belgenize sahip olabilmek için eğitim setine dikkatle çalışmalısınız.  Mesleki yeterlilik sınavları ilgili mesleğin ulusal yeterliliğine göre hazırlandığını özellikle hatırlatmak isteriz. Endüstriyel Boru Montajcısı Mesleki Yeterlilik Eğitim setine dikkatle çalışın ve mesleki yeterlilik sınavlarında başarıyı yakalayın.
 • 4
  İçerik Türü
 • 51
  Video Sayısı
 • 283 Dk.
  Toplam Süre
DETAYLAR
 • 1