image

Türkiye’de ilk olan Mesleki Yeterlilik Akademisi sektör temsilcilerine yönelik önemli bir hizmet başlatmıştır. Bilindiği üzere tehlikeli ve çok tehlikeli meslekler kapsamında işçi çalıştıran işverenlerin, mesleki yeterlilik belgesine sahip işçi çalıştırma zorunlulugu bulunmaktadir, bu yasal yukumlulugun yerine getirilmemesi halinde idari para cezası söz konusudur.

Mesleki Yeterlilik Akademisi (MYA), yeterlilik sınavlarına katılacak işçilerin, işverenleri tarafından finanse edilen sınav öncesi ortalama 3-4 gün süren mesleki eğitim masraflarını ve adayların sınavlarda başarısız olması halinde girmeleri gereken ikinci, üçüncü sınav maliyetlerini sıfırlamak amacıyla kurulmuştur. MYA her iki türlü yaşanacak vakit, nakit ve işgücü kaybını asgariye indirerek, işçilerin katılacakları ilk sınavda başarılı olmalarını ve  BELGE sahibi olmalarına destek verecektir.

MYA, geliştirmiş olduğu online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi sayesinde işçinin, istediği yerde, istediği zamanda ve isteği cihazda (tablet, bilgisayar, akıllı telefon) eğitimini tamamlayarak katıldığı ilk sınavda başarılı olmasını garanti etmeyi hedeflemektedir.

Bir diğer önemli husus da işverene belgeli işçi çalıştırma konusunda sağlanan teşviktir. Yeni yasal düzenlemelere göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavda başarılı olan her işçinin sınav ve belge ücreti Devlet tarafından karşılanmaktadır. Ayrıca belgeli çalışana 54 aylık sigorta prim desteği sağlanmaktadır. İşverenin bu teşvikten yararlanabilmesi için adayın ilk girdiği sınavda başarılı olması gerekmektedir. MYA, tüm çalışmalarını tek seferde başarı elde etme üzerine kurgulamıştır.

MYA'nın Vermiş Olduğu Hizmet Neden Önemli?

  • Başarı garantili MYK sınavına hazırlık eğitim hizmeti ile sınav, belge ve 54 aya varan SGK prim teşviğine ulaştırıyor.
  • MYK, Mesleki Gelişim, Mesleki Eğitim ve Fiziki Ortam Eğitimleri ile tüm global hizmet sağlıyor.
  • Her bir MYK belgeli çalışanın, 54 aya varan SGK primi teşvik kapsamdadır.
  • Kayıt, e-fatura, kursiyer çalışmalarını işverene raporlama süreçlerini anında sunuyor.
  • Çalışanlara mesleklerini değil, mesleklerinin inceliklerini iş gücü kaybı olmadan öğretiyor.
  • Sınav öncesi hazırlık eğitimleri ve 2.3. sınavlar ile iş gücü kaybını engelliyor.
  • Eğitim setlerini, MYK Ulusal Yeterliliklerine göre yani sınav sistemini referans alarak hazırlıyor.
  • Kurum ve Kuruluşlar ile iş birliği içerisinde hizmet kapsamını genişletiyor.

MESLEKİ YETERLİLİK AKADEMİSİ'NİN ÖNEMİ

İşçiye Özel Sistem Kullanım Özelliği

 İşçilerinizin online video eğitim platformunu sorun yaşamadan kullanabilmesi için “anında izle” özelliği geliştirilmiştir. “Anında izle” bölümüne kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapıldığı andan itibaren sistem, ilgili video setine doğrudan yönlendirme yaparak bütün kullanımları açmakta ve izlenen videoları grafiksel olarak adayara raporlanmaktadır.
Yöneticiler ise adayların videoları izleme, öğrenme süreçlerini '%' olarak yönetim paneli üzerinden raporlayabiliyor. 

MYA BÜTÜN SÜRECİ ONLİNE EĞİTİM PLATFORMU İLE YÜRÜTÜYOR.

MYA online video eğitim platformunda bütün süreç internet ortamında, anında ve hatasız yürütülmektedir. Sistemde “kayıt – online alışveriş, faturalandırma, lisan süretimi, takip ve raporlama gibi bütün süreçler online olarak anında gerçekleşmektedir. Adayların sistem üzerindeki izleme, öğrenme süreçlerini bölümler  bazında raporlanmaktadır. 

SAHADA EĞİTİM

MYA, eğitim platformunun hedefi adayların katılacakları mesleki yeterlilik belgesi sınavlarında başarılı olabilecekleri seviyeye getirmektir. Teorik ve pratik sınav bölümlerinde başarılı olmalarına yetecek bilgi ile donatıyor. Mesleklerini yıllarca icra eden işçilerin teorik ve pratik sınavlarda karşılaşabilecekleri bütün adımlar ulusal yeterliliklere göre yani sınav sistemine göre "bilgi, beceri ve yetkinlik"  bazında görseller ile desteklenerek konularının uzmanları tarafından anlatılmıştır. 
Amacımız, sınava yönelik hazırlanan eğitim setleri sayesinde adayları ilk sınavda başarıya ulaştırmaktır. Eğitim platformunu kullanan işletmelere talep etmeleri halinde kendilerinin sağlayacağı şantiyelerde uygulamalı eğitim hizmeti de sunmaktayız.

 

Online Sınav Modulü ve Canlı Ders

MYA, online video eğitimini tamamlayan işçilere sınav öncesinde eğitim uzmanlarına akıllarında olan tüm soruları sorma fırsatı tanıyan. Anında cevaplanan sorular sayesinde konuyu daha açık ve net bir şekilde öğrenebiliyorlar. Amaç adayların sahip oldukları bilgi birikimini güncellemeleri, sınav stresini yenmelerini, ve en önemlisi çalışma hayatına belgeleri ile devam etmelerini sağlamaktadır. 

MYA, kısa süre içerisinde interaktif ders uygulamasını başlatmak için çalışmalarını sürdürmektedir.