MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği

ANKARA (AA) – Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik  Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan  çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü  imzalandı.

ANKARA (AA) – Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki  Yeterlilik Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi  bulunmayan çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği  protokolü imzalandı.

Vakfın merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan MESVAK Başkanı  Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme ve bölgesel  kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını  belirten Konaklı, çalışanları online mesleki yeterlilik video eğitim  sistemi ile 279 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına  hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve belgelendirme imkanı  sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı, "Protokolle amacımız, vakfın hedef kitlesini mesleki  yeterlilik belgesine ilişkin haberdar edeceğiz. İnsanlara bu konuda  sunumlar yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki yeterlilik alanında  bilgili olması için çalışmalar yapmak istiyoruz." diye konuştu.

– Online video eğitim platformu 

 MYA Kurucu Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki  mesleki yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek  online video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin alanında uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında  mesleki yeterlilik belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen  Öztürk, söz konusu protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan  çalışanlara ulaşmak istediklerini vurguladı.