MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği Protokolü imzalandı

MESVAK ile Mesleki Yeterlilik Akademisinden iş birliği

Müteşebbis Gelişim Vakfı ile Mesleki Yeterlilik Akademisi arasında mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanların eğitim almalarını kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü imzalandı ANKARA   (AA) - Müteşebbis Gelişim Vakfı (MESVAK) ile Mesleki Yeterlilik   Akademisi (MYA) arasında mesleki yeterlilik belgesi bulunmayan   çalışanların eğitimlerini kolaylaştırmaya yönelik iş birliği protokolü   imzalandı.

Vakfın merkezinde imzalanan protokol töreninde konuşan   MESVAK Başkanı Nurettin Konaklı, vakfın 1999'da iş yaşamı yetiştirme  ve  bölgesel kalkınmaya destek olmak amacıyla kurulduğunu söyledi.

MESVAK   ile MYA'nın protokol çerçevesinde iş birliği yaptığını belirten   Konaklı, çalışanları online mesleki yeterlilik video eğitim sistemi ile   279 meslek dalında Mesleki Yeterlilik Kurumu sınavlarına   hazırlayacaklarını, mesleki eğitim ve belgelendirme imkanı   sağlayacaklarını aktardı.

Konaklı, "Protokolle amacımız, vakfın   hedef kitlesini mesleki yeterlilik belgesine ilişkin haberdar edeceğiz.   İnsanlara bu konuda sunumlar yapacağız. İşveren ve işçilerin mesleki   yeterlilik alanında bilgili olması için çalışmalar yapmak istiyoruz."   diye konuştu.

- Online video eğitim platformu

MYA Kurucu   Genel Müdürü Muhammet Öztürk ise MYA'nın Türkiye'deki mesleki   yeterlilik, mesleki eğitim ve gelişim alanlarındaki ilk ve tek online   video eğitim platformu olduğunu hatırlattı.

Akademinin alanında   uzman kişilerce 16 sektörde 279 meslek dalında mesleki yeterlilik   belgesi almak isteyenlere eğitim verdiğine değinen Öztürk, söz konusu   protokolle mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara ulaşmak   istediklerini vurguladı.


Haberin kaynağı için tıklayınız.